Letnia bluzka z paskiem

bluzka uszyta z wykroju Burda

       Czasami efekt naszej pracy znacznie odbiega od początkowej wizji. Oczywiście może zaskoczyć nas pozytywnie, ale niestety bywa i odwrotnie. Przy szyciu ubrań 'potknąć' się można na wielu etapach. Ja tym razem źle dobrałam materiał do modelu bluzki.


        Swoją prostotą urzekła mnie bluzka z magazynu Burda ( wydanie 3/2019 model 103).  Od początku czułam, że zakupiona przez internet krepa wiskozowa nie nadaje się na ten projekt, ale mimo wszystko zaryzykowałam. Gdy wszyłam rękawy, szybko pożałowałam swojej decyzji. Bluzka może nie  była najgorsza, ale wyglądała po prostu 'staro'.  Po skróceniu rękawów prezentuje się jednak dużo lepiej. Nie zaliczę jej do moich ulubionych, ale ze względu na materiał świetnie sprawdzi się latem. Zastanawiam się tylko, czy jednak bluzka nie prezentuje się lepiej bez paska. Sprzączkę obszywałam materiałem po raz pierwszy, więc przynajmniej nauczyłam się czegoś nowego.

bluzka uszyta z wykroju Burda

bluzka uszyta z wykroju Burda

bluzka uszyta z wykroju Burda

bluzka uszyta z wykroju Burda

1 komentarze

  1. Cześć,
    Taki już jest problem z fasonami gdzie rękawy zaczynają się w połowie ręki a nie na ramieniu jak przystało. Niestety są teraz modne, ale nie to zmienia faktu, że wyglądają babcino. Ale za to bluzka będzie idealna na lato, gdyż jest luźna i na pewno ciężko się będzie w niej spocić :)
    Pozdrawiam
    Kasia

    OdpowiedzUsuń